Ur. 17 lipca 1967 w Gdańsku, poeta, autor piosenek, podróżnik.
Dzieciństwo i młodość spędził w Gdyni. W 1997 wyjechał do Wielkiej Brytanii. W maju 2000 r. założył Agencję Promocji Kultury Polskiej w Wlk. Brytanii. Członek Polskiego Stowarzyszenia Autorów Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie (APAJTE) z siedzibą w Paryżu oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS w Polsce.
Wiersze poety ukazywały się w pismach wydawanych w Londynie w piśmie „Cooltura”, „Tygodniu Polskim”, a przychylne recenzje zamieszczał m.in. „Dziennik Polski”.
W marcu 2005 r. wrócił do kraju. Obecnie mieszka i tworzy w Gdyni. Wydał następujące tomiki wierszy: Najpiękniejsze wiersze o miłości, czyli Przeminiemy Minionych Mijaniem (debiut, 1996), Wiersze zawieruszone, czyli Przewodnik po chmurach (2001), Najwcześniej później (2006), Errata do świata (2009), Strofy losu (2012), Patynowe wiersze. Pole na wiersze (2012).
Na potrzeby rozgłośni literackich zostały nagrane wiersze Buszmana w interpretacji Krzysztofa Kolbergera pt.Wiersze zawieruszone. Tomikowi Najwcześniej później towarzyszyła płyta nagrana wspólnie z Joanną Lewandowską; muzykę skomponowali: Włodzimierz Korcz, Zbigniew Łapiński, Włodzimierz Nahorny, Jerzy Satanowski, Janusz Sent, Janusz Strobel, Marcin Partyka, Grzech Piotrowski oraz sama wykonawczyni. W październiku 2014 r. ukazała się płyta „Stare Powązki – strofy o przemijaniu”, na której wiersze poety czyta kilkunastu znanych autorów. Dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony jest co roku na rzecz ratowania zabytków tej starej nekropolii.
K. C. Buszman jest także autorem Hymnu Kanonizacyjnego dla Jana Pawła II Santo Subito (muzykę skomponował Bogdan Kierejasz).